Förtroendevalda i Eskilstuna kommun

Socialnämndens biståndsutskott

Mandatperiod: 2024-01-01 - 2024-12-31

Uppdrag (9 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Gredfors Göran Moderaterna ORDFÖRANDE 1
Vakant 1:E VICE ORDF 3
Meshko Tony Kristdemokraterna 2.E VICE ORDF 4
Andersson Göran Arbetarepartiet Socialdemokraterna LEDAMOT 5
Kumpula Leena Centerpartiet LEDAMOT 6
Wilder Anna Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 7
Eriksson Lisbeth Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 8
Mamcarz Oliwer Moderaterna ERSÄTTARE 9
Graff Andersson Johan Liberalerna ERSÄTTARE 10

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Gredfors Göran Moderaterna ORDFÖRANDE 2023-01-01 2023-12-31
Meshko Tony Kristdemokraterna LEDAMOT 2023-01-01 2023-12-31
Wilder Anna Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Graff Andersson Johan Liberalerna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Mamcarz Oliwer Moderaterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Lidén Johan Arbetarepartiet Socialdemokraterna LEDAMOT 2023-01-01 2023-12-31
Kumpula Leena Centerpartiet LEDAMOT 2023-09-22 2023-12-31
Andersson Göran Arbetarepartiet Socialdemokraterna LEDAMOT 2023-01-01 2023-12-31
Eriksson Lisbeth Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Kruhsberg Malin Centerpartiet LEDAMOT 2023-01-01 2023-09-14