Förtroendevalda i Eskilstuna kommun

Kultur-och fritidsnämndens konstutskott

Mandatperiod: 2024-01-01 - 2024-12-31

Uppdrag (4 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Andersson Urban Moderaterna 1:E VICE ORDF 2
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna 2.E VICE ORDF 3
Sedin Kent Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 4
Al-Baghdady Zaid Moderaterna ERSÄTTARE 5

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Jonasson Fredrik Sverigedemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Sedin Kent Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Andersson Urban Moderaterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Svensson Marie Arbetarepartiet Socialdemokraterna ORDFÖRANDE 2023-01-01 2023-12-31
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna 2.E VICE ORDF 2023-01-01 2023-12-31
Tannarp Robin Moderaterna 1:E VICE ORDF 2023-01-01 2023-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Sedin Kent Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 2019-01-01 2019-12-31
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna LEDAMOT 2019-01-01 2019-12-31
Svensson Marie Arbetarepartiet Socialdemokraterna ORDFÖRANDE 2019-01-01 2019-12-31
Tahsin Muhammed Moderaterna LEDAMOT 2019-01-01 2019-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Vakant FP LEDAMOT 2003-01-01 2006-07-31
Karlberg Marianne Arbetarepartiet Socialdemokraterna LEDAMOT 2007-01-01 2010-12-31
Vakant Centerpartiet ERSÄTTARE 2009-04-24 2010-12-31
Vakant FP LEDAMOT 2009-09-24 2010-12-31
Vakant Moderaterna ERSÄTTARE 2007-01-01 2009-08-27
Stavehaug Anette Vänsterpartiet LEDAMOT 2007-01-01 2010-12-31
Lahti Marielle Miljöpartiet LEDAMOT 2015-01-01 2018-12-31
Klavins Nyström Annelie Moderaterna LEDAMOT 2015-01-01 2018-12-31