Förtroendevalda i Eskilstuna kommun

Nämndeman i Eskilstuna Tingsrätt

Mandatperiod: 2024-01-01 - 2027-12-31

Uppdrag (65 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Jonsson Bengt Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 1
Boström Cecilia Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 2
Rosengren Hans Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 3
Pohjolainen Heikki Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 4
Widlund Inga-Lill Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 5
Perunovic Jelena Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 6
Lindgren Meng Jessica Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 7
Sörman Jimmy Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 8
Pettersson Jonny Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 9
Hammarberg Lars-Göran Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 10
Söderqvist Lars Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 11
Johansson Lennart Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 12
Fritzell Maria Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 13
Ahlström Marita Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 14
Dimovska Mirjana Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 15
Nordberg Pamela Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 16
Svensson Rolf Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 17
Schwarts Blomerus Satu Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 18
Lundgren Sonny Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 19
Jonsson Terhi Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 20
Rosenberg Therése Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 21
Ackelid Thomas Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 22
Löfberg - Fransson Ulrika Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 23
Hansen Viggo Arbetarepartiet Socialdemokraterna NÄMNDEMAN 24
Ankarfjärd Veronica Moderaterna NÄMNDEMAN 25
Brock Bengt Moderaterna NÄMNDEMAN 26
Larsson Emma Moderaterna NÄMNDEMAN 27
Drago Camus Paola Moderaterna NÄMNDEMAN 28
Larsson Olof Moderaterna NÄMNDEMAN 29
Carlsson Isabella Moderaterna NÄMNDEMAN 30
Martinius Nilsson Elisabeth Moderaterna NÄMNDEMAN 31
Maxe Tomas Moderaterna NÄMNDEMAN 32
Eklund Fredrik Moderaterna NÄMNDEMAN 34
Hellberg Helena Moderaterna NÄMNDEMAN 35
Andersson Claes Moderaterna NÄMNDEMAN 36
Phuthom Lars-Åke Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 37
Dellamonro Pia Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 38
Kaup Anne-Cathrine Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 39
Gustafsson Tobias Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 40
Pettersson Stefan Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 41
Elf Charlott Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 42
Nyberg Kenneth Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 43
Glemhorn Ingela Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 44
Glemhorn Oliver Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 45
Gjerrud Tom Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 46
How Ling Ann-Louise Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 47
Blomberg Elin Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 48
Roth Ulrika Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 49
Kvarsell Marie Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 50
Forsberg Roland Sverigedemokraterna NÄMNDEMAN 51
Svensson Jan Liberalerna NÄMNDEMAN 52
Wretling Anitha Liberalerna NÄMNDEMAN 53
Ehrlin Paula Kristdemokraterna NÄMNDEMAN 54
Jonsson Lotta Kristdemokraterna NÄMNDEMAN 55
Klavins Nyström Annelie Kristdemokraterna NÄMNDEMAN 56
Yilmaz Karin Vänsterpartiet NÄMNDEMAN 57
Edlund Johan Vänsterpartiet NÄMNDEMAN 59
Svärd Kajsa Vänsterpartiet NÄMNDEMAN 60
Mahmoudi Roja Vänsterpartiet NÄMNDEMAN 61
Kruhsberg Malin Centerpartiet NÄMNDEMAN 62
Ingårda Jenny Centerpartiet NÄMNDEMAN 63
von Martens Markus Centerpartiet NÄMNDEMAN 64
Gustafsson Mona Centerpartiet NÄMNDEMAN 65
Kheder Mala Miljöpartiet NÄMNDEMAN 66
Kronholm Sandra Miljöpartiet NÄMNDEMAN 67