Förtroendevalda i Eskilstuna kommun

Kultur- och fritidsnämndens nämndberedning

Mandatperiod: 2024-01-01 - 2024-12-31

Uppdrag (6 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Vakant ORDFÖRANDE 2
Andersson Urban Moderaterna 1:E VICE ORDF 3
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna 2.E VICE ORDF 4
Sedin Kent Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 5
Al-Baghdady Zaid Moderaterna ERSÄTTARE 6
Jonasson Fredrik Sverigedemokraterna ERSÄTTARE 7

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Jonasson Fredrik Sverigedemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna 2.E VICE ORDF 2023-01-01 2023-12-31
Andersson Urban Moderaterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Svensson Marie Arbetarepartiet Socialdemokraterna ORDFÖRANDE 2023-01-01 2023-12-31
Tannarp Robin Moderaterna 1:E VICE ORDF 2023-01-01 2023-12-31
Sedin Kent Arbetarepartiet Socialdemokraterna ERSÄTTARE 2023-01-01 2023-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Tahsin Muhammed Moderaterna 1:E VICE ORDF 2019-01-01 2019-12-31
Strömberg Mikael Sverigedemokraterna 2.E VICE ORDF 2019-01-01 2019-12-31
Svensson Marie Arbetarepartiet Socialdemokraterna ORDFÖRANDE 2019-01-01 2019-12-31